Karnisze które Cię zauroczą…. – Stol-Kar

Okno we wnętrzu odgrywa często pierwszoplanową rolę w sensie potencjału dekoracyjnego. Dobrze dobrany karnisz pozwoli zostać gwiazdą nawet delikatnej firanie czy prostej zasłonie. Karnisz metalowy oświetlony światłem dziennym zaznaczy swój specyficzny rys. Gdzie zatem szukać karnisza który będzie zdobił i współgrał z całą oprawą okna?

Przebogaty wybór metalowych karniszy nowoczesnych oraz klasycznych znajdziesz na www.karniszerolety.pl

Nie ma udanej stylizacji okna bez dobrej bazy. Metalowy karnisz może świetnie podkreślić Twój dekoracyjny zamysł oraz nadać klasy, lub pełnić tylko funkcję podstawy utrzymania firan i zasłon wtapiając się w tło i pozostając nieco w cieniu. Wybierając karnisz warto zastanowić się jaki odcień metalu będzie najlepiej współgrał z tkaninami oraz jaką średnicę karnisza wybrać. Karnisze o przekroju rury 16 milimetrów są dedykowane do niezbyt dużych wnętrz oaz delikatnych struktur tkanin. Nie oznacza to wcale, że najmniejsza ze średnic jest pozbawiona dekoracyjnego potencjału. Jeśli taki karnisz będzie zdobiło któreś z większych zakończeń efekt Cię z pewnością zadziwi. Kolejna ze średnic którą oferujemy to 19 mm. optymalna dla wielu różnych stylizacji. Kolekcja karniszy 19 mm. jest najbogatsza. Trzeci wariant karniszy w sensie wielkości to 25-tki (rurka karnisza o przekroju 25 mm.) . Grubsza rurka, a co za tym idzie i cały karnisz mocniej zaznaczy się na ścianie i lepiej się sprawdzi, przy cięższych zasłonach i grubszych fakturach tkanin. Podobnie do zaczepienia delikatnej firany lub paneli firanowych gdy nie planujemy przysłaniania okna zasłonami wystarczy karnisz pojedynczy. Jeśli oprawa okna ma jednak być okazała i nie chcemy jej spłycić przez zawieszenie na jednej rurce, rekomendowany jest karnisz podwójny. Naszą kolekcję kolorystyczną oraz wybór akcesoriów komponowaliśmy z myślą o klientach którzy chcą zachować konsekwencję w kontekście stylu swojego wnętrza. Dlatego możesz dowolnie łączyć wszystkie elementy składowe karniszy w jedną spójną całość i stworzyć karnisz który spełni Twoje oczekiwania.

Zakończenia karniszy – detal rządzi

Nie tylko wybór kolorów metalicznych zachwyca swoimi obliczami: od połysku, przez satynę i aksamitną gładkość po zupełny mat. Ilość zakończeń karniszy również. Do wnętrz bazujących na prostocie, wręcz ascetycznych polecamy proste, geometryczne kształty zakończeń. Jeśli bliższy Twojemu gustowi jest styl glamour polecamy zakończenia z błyszczącymi cyrkoniami (Dios), pięknie rozczepiającym światło kryształem (Kula Crystal) lub elegancko połyskującą kulą (Bila).

Prawdziwy hit to karnisze białe. Ultra estetyczne a zarazem oryginalne. W wersji z prostym zakończeniem nawiązują do stylu skandynawskiego, lecz z kulą kryształową sprawiają wrażenie uroczej biżuterii. Zasada iż elegancja tkwi w szczególe sprawdza się w tym przypadku idealnie. Karnisz biały wydobywa z zasłon i firan to, co najlepsze.

Zakończenie karnisza Stol-Kar

Jej wysokość Stal Antyczna.

Jako producent karniszy z 20-letnim doświadczeniem możemy się pochwalić wprowadzeniem na rynek polski zupełnie nowych trendów w branży karniszy. Do takich nowości należy seria stal antyczna. Udany mariaż chłodnej szarości z aksamitnym wykończeniem powierzchni zaczaruje niejedno wnętrze. Szarość od niedawna cieszy się wręcz pozycją trendsettera w kolorystyce mebli, preferowanych farb ściennych czy innych akcesoriów domowych. Karnisz stal antyczna to nasza odpowiedz na ten trend. Zakończenia dedykowane do tej serii również zostały zaprojektowane po to, by podkreślić szlachetny sznyt tego designu.

Zakończenie karnisza Stol-Kar - 2

Kolejna propozycja karniszy STOL-KAR będąca „kropką nad i” nowoczesnego wnętrza, to karnisz czarny. Końcówka Magnum urzeka swą prostotą a mimo to nie pozostanie niezauważona w salonie, sypialni czy kuchni.

Nowoczesny czarny karnisz

Od kilku lat kolor chrom śmiało pojawia się w akcesoriach dekoracyjnych oraz wszelkim typie wyposażenia wnętrz. I dobrze! Taka odrobina ekstrawagancji w wydaniu subtelnym podkreśli charakter każdego wnętrza. Jak mówi znane porzekadło: Diabeł udanej aranżacji tkwi w szczególe. Wystarczy nawiązanie karniszem chrom do innych elementów wnętrza w tym kolorze, jak okucie meblowe czy lampy, by stworzyć efekt dopracowanych, niemal precyzyjnie dobranych detali. Chrom świetnie komponuje się z czernią i bielą. Połysk chromu w duecie z akcentami białego i czarnego jest najczęściej polecany przez dekoratorów wnętrz jako wnoszący najwięcej nowoczesnego szyku. W gamie błyszczącego chromu znajdziesz także wyłącznie dostępne w stol-kar bardzo oryginalne zakończenia Mirage and Trio. Jeśli lubisz gdy każdy szczegół otaczających Cię detali wnosi coś od siebie do wnętrza, taki karnisz chrom miło Cię zaskoczy.

Karnisze - oryginalne zakończenia

Poza efektem dekoracyjnym STOL-KAR skupia zawsze swoją uwagę na jakości wykonania. Metal zabezpieczony kilkoma warstwami lakieru będzie służył długie lata. Karnisz metalowy nie ulegnie wyblaknięciu ani utracie połysku jak nie kiedy zdarza się w przypadku karniszy drewnianych. W celu poprawy komfortu użytkowania wprowadziliśmy do naszej oferty jako wariant, kółko z żabką z wyciszeniem. Popularnie nazywane „kółko z żabką ciche” pozwoli bezszelestnie przesuwać firanami i zasłonami na Twoim oknie.

Karnisze Antyk- elegancja bez złudzeń

Stare złoto to jeden z najpopularniejszych i pierwszych kolorów metalowych karniszy. Karnisz antyk przywołuje skojarzenie ciepła, dlatego przepięknie wpisuje się we wnętrza o kolorystyce zbliżonej do barw ziemi z elementami drewna oraz stylowych mebli. Jest to najczęściej spotykany karnisz w wystroju hotelowych restauracji oraz sal balowych i bankietowych, nierzadko z najbardziej wyrafinowanymi zakończeniami typu Verso, Boston czy Vega.

antyczne karnisze

Karnisze poza domowym zaciszem

Zdarza się że Klienci poszukujących karniszy do miejsc pracy gdzie efektownie udekorowane okno stworzy przyjemną gościnną atmosferę jak np. salony odnowy, zakłady fryzjerskie czy biuro. Do takich miejsc szczególnie polecamy wszelkie odcienie srebra. Chrom mat czyli satyna, oraz nikiel z uniwersalnym zakończeniem jak Febris czy Monaco sprawdzi się idealnie.

Karnisz w miejscu pracy