Kreatywne Karnisze metalowe. Rozwiązania do okien we wnęcę oraz na wykuszu.

Jeszcze kilka lat temu właścicielki nie wątpliwie pięknych okien wykuszowych nurtowało pytanie jak ładnie zagospodarować taką architektoniczną perełkę w swoim domu. Mimo zmieniających się trendów firany i zasłony są tym elementem wystroju który zmienia przestrzeń w domowe zacisze. To właśnie firany i zasłony nadają specyficzny przytulny nastrój naszym mieszkaniom nie wspominając już o niezastąpionym niwelowaniu nieprzyjemnego echa które odbijałoby się od „pustych ścian”.

Wystrój okna musimy rozpocząć od solidnej bazy, w sensie technicznym ale także dekoracyjnym. Jednym słowem: porządny karnisz metalowy, z ciekawym zakończeniem to połowa finalnego sukcesu.  Jak wspomniałam karnisz na prostej ścianie oznacza również prosty montaż, a dobór właściwej długości to tylko kwestia zmierzenia jak daleko poza wnęką planujemy rozmieścić nasze zasłony, czy panele firanowe. Okno wręcz wciśnięte we wnękę wymaga bardziej starannego rozplanowania układu karnisza na każdym odcinku, uwzględniając wszystkie załamania ściany. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku tego typu okien jest zastosowanie łącznika kątowego do karnisza, czyli akcesorium dzięki któremu możemy ułożyć karnisze równolegle do ściany, tworząc kąt prosty lub rozwarty. Co więcej, łącznik przegubowy występuje w każdej średnicy i najpopularniejszych kolorach karniszy metalowych, dzięki czemu Twoje okno może zostać zaaranżowane w stylu klasycznym poprzez zaakcentowanym go karniszem w kolorze stare złoto (karnisz antyk – antyczny mosiądz), bardzo stylowym karniszem czarnym lub białym oraz ultra nowoczesnym, błyszczącym chromie.

Karnisz narożnyWspółczesne karnisze możesz dopasować stylem do innych metalowych elementów wnętrza jak lampy, klamka, okucia mebli. Nie oznacza to jednak, że kompozycja firan zasłon i karnisza nie nawiązująca do innych szczegółów nie odniesie czarującego efektu wizualnego. Karnisz załamany zgodnie z układem ściany, świetnie się także sprawdzi gdy zechcemy go wykorzystać do przesłonienia rur ciepłowniczych biegnących nie estetycznie wzdłuż ściany.

W przypadku potrzeby zamontowania niestandardowego karnisza lub bardzo nietypowych rozwiązań warto zwrócić się do producenta, który oferuje największy wachlarz rozwiązań lub sklepu internetowego z karniszami. Sklepy online coraz częściej oferują nowinki branżowe i akcesoria, nie dostępne w sklepach stacjonarnych i marketach.